Słowa – gesty

Zastanawialiście się kiedyś jak to by było kiedy chcielibyście coś powiedzieć ale wasze ciało nie było w stanie tego zrobić?
Jak byście wtedy starali się przekazać wasze pragnienia, potrzeby, emocje?
I wreszcie, czy otoczenie byłoby w stanie odczytać to co chcecie przekazać?
Komunikacja – na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy ile zdań wypowiadamy. Miliony słów, gestów, a wszystko to aby się porozumieć.
Jak to wygląda w przypadku dziewczynek? Na czym polega ich komunikacja? Często jest to błahe z pozoru mrugnięcia oczami. Ale ostatnio dziewczynki coraz lepiej komunikują się za pomocą specjalnych komunikatorów. Obejrzyjcie filmiki podczas pracy z terapeutami z Inicjatywy i sami zobaczcie.
Niedługo kupujemy taki komunikator do domu. Jego zakup jest możliwy dzięki wpłatom z 1%. Jesteśmy tak cholernie dumni z dziewczynek. A terapeutom z Inicjatywy dziękujemy że dali Zosi i Antosi szanse na porozumiewanie się w taki sposób. I niech ktoś powie, że dzieci z leukodystrofia, głęboko upośledzone nie rozumieją, nie potrafią się komunikować. Problem tkwi w nas, którzy nie potrafią odczytać tego co chcą nam przekazać. Zosia i Antosia są najlepszym przykładem na to, że każde dziecko powinno dostać szansę.

Autor filmów: Inicjatywa Centrum Terapii i Diagnozy Puławy

Słowa – gesty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę